Сьогодні: неділя, 24 березня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи вважаєте Ви ефективною діяльність Білокуракинської райдержадміністрації щодо реалізації державної політики на території району?
Проголосувало: 56
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Білокуракинська РДАДіяльність РДАБілокуракинський МРВ ГУ ДСНС України в Луганській області
Відділ ГУ ДСНС інформує

 

     26 березня 2017 року на пульт зв’язку ДПРЧ-27 Головного управління ДСНС України у Луганській області надійшло повідомлення про пожежу в Білокуракинському районному будинку культури ім. Шевченко.

 

     На місце пожежі було спрямовано черговий караул ДПРЧ-27 на 2 автоцистернах,  а також залучено пожежний автомобіль однієї з приватних агрофірм.

 

     По прибуттю на місце під час розвідки встановлено, що відбувається горіння в приміщенні для зберігання реквізиту та костюмів на другому поверсі будинку культури. У зв’язку з сильним задимленням приміщень для гасіння пожежі була задіяна ланка газодимозахисної служби та подано 2 стволи «Б».

 

     О 12 годині 19 хвилин пожежу було повністю ліквідовано. В наслідок пожежі було знищено меблі, приміщення костюмірної, сценічні костюми та реквізит на площі 20 кв.м.

 

     Загиблих та постраждалих в наслідок пожежі не має. Збиток та причина пожежі встановлюється фахівцями.

 

 

Начальник Білокуракинського
міськрайонного відділу
Головного управління ДСНС України
у Луганській області
капітан служби цивільного захисту

А.Н. Огієвич
27.03.2017 р

 

_____________________________________________________________________________

 

Звернення Державної служби з надзвичайних ситуацій України  до підприємців та юридичних осіб !

 

     Білокуракинський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області відповідно пункту 2 статті 57  Кодексу цивільного захисту України повідомляє, що початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) здійснюється суб’єктом господарювання на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі - декларація).

 

     Відповідно пункту 4 статті 57 Кодексу цивільного захисту України декларація не подається:

1) на використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;

2) орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на цей об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано власником;

3) на використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

 

     Згідно ст. 175-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб'єктом господарювання об'єктів нерухомості без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, для яких подання такої декларації є обов'язковим, - тягне за собою накладення штрафу на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності і посадових осіб - від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

     Порядок подання і реєстрації декларації, а також її форму  визначено Постановою Кабінету Міністрів України №440 від 06 червня 2013 року «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки».

 

     У зв’язку з цим рекомендуємо подати декларацію до Білокуракинського відділу за адресою: 92200, Луганська обл., смт Білокуракине, вул. Центральна, 115 або до державного адміністратора.

 

 

Начальник Білокуракинського
міськрайонного відділу
Головного управління ДСНС України
у Луганській області
капітан служби цивільного захисту
А. Н. Огієвич

20.03.2017р.

 

____________________________________________________________________________

 

 

 

     Знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами досить актуальним.

 

     Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.

 

     До вибухонебезпечних предметів відносяться:

• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника. До боєприпасів відносяться:

- бойові частки ракет;

- авіаційні бомби;

- артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

- інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

- ручні гранати;

- стрілецькі боєприпаси (патрони до пістолетів, карабінів, автоматів тощо).

• піротехнічні засоби:

- патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

- вибухові пакети;

- петарди.

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

- гранати;

- димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої - це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

- саморобні міни-пастки;

- міни сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

 

     При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.

2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.

3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

 

     Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.

 

 

 

Т.в.о. начальника ДПРЧ-27 ГУ ДСНС
України у Луганській області
майор служби ЦЗ
В.І. Вервейко

17.03.2017р.

 

______________________________________________________________________________

 

 

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

про причини і наслідки  виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій
в Луганській області та на території Білокуракинського району. 

   

     З початку 2016 року у Білокуракинському районі виникло 49 пожеж, у 2015 році - 76 пожеж. На пожежах загинуло 4 людини. Причина пожеж із загибеллю людей – необережне поводження з вогнем під час паління.

 

     Так 17 грудня сталася страшна трагедія у с. Курячівка. О 07 годині 35 хвилин до пункту зв’язку 27 Державної пожежної рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що з  житлового будинку за адресою: Білокуракинський район   с. Курячівка, по вулиці Василькова  йде дим та спостерігається задимлення житлових кімнат, можливо в будинку знаходяться люди.  До місця виклику було негайно направлено черговий караул на пожежній автоцистерні у складі 1 відділення. По прибуттю на місце пожежі було встановлено, що в будинку сусідами виявлено тіло гр. Ч. 1954 року народження без ознак життя. При проведенні розвідки вогнеборці виявили труп чоловіка гр. О. 1977 року народження. О 12 годині 10 хвилин силами чергового караулу із застосування 1 ствола «Б»  пожежу було ліквідовано. В результаті пожежі вогнем знищено покриття та перекриття житлового будинку, речі домашнього вжитку, меблі. Збиток від пожежі складає близько 40000 гривень.

     Ймовірною причиною пожежі могло бути необережне поводження з вогнем під час паління.

 

     Білокуракинський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Луганській області звертається до мешканців Білокуракинського району, дотримуйтесь правил пожежної безпеки і в жодному випадку не паліть у ліжку. Бережіть себе та життя своїх близьких.

 

     Білокуракинський міськрайонний відділ головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, з метою запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних подій, звертається до громадян з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування різними обігрівальними приладами.

 

     Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:

-          перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

-          не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

-          не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;

-          не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;

-          не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;

-          не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

 

     Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

-          залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

-          користуватися печами, які мають тріщини;

-          розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

-          зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;

-          сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

-          застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

 

     Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

 

     У зв'язку із підвищенням температурних показників на водоймах відбуватиметься руйнування льодового покриву. За таких умов виходити на крихку кригу, а тим паче рибалити, вкрай небезпечно, адже це може стати причиною трагічних наслідків. ДСНС України звертається до громадян з наполегливим проханням не виходити на тонку кригу, адже необдумана поведінка може загрожувати вашому життю. Розкажіть дітям, що лід на водоймах надто крихкий і достатньо лише одного кроку аби опинитися у воді. Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».

      Також  повідомляємо, що не припиняються роботи піротехнічних розрахунків ДСНС України на Луганщині з розмінування місцевості.

 

Пам'ятайте!

     Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

 

      При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

 1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, ДСНС (за тел. 101).
 2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
 3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
 4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
 5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

    

      Отже, бережіть себе та своїх рідних!

     Ця експрес-інформація пропонується для ознайомлення та розповсюдження серед населення під час проведення сходів громадян та в трудових колективах.

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

Терористичні акти.

Нажаль загроза терористичних атак, на сьогоднішній день  є актуальною для України. Найбільш вірогідними цілями терористичних актів є місця масового перебування людей та об’єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводять до значної кількості людських жертв і можуть створити додаткову загрозу населенню та територіям, внаслідок викиду у навколишнє природне середовище небезпечних речовин (хімічних, біологічних, радіоактивних). Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв. Залежно від мети терористичного акту такі пристрої, споряджені годинниковим механізмом, можуть залишатись терористами у житлових будинках, навчальних закладах, установах і організаціях, підприємствах, громадському транспорті тощо. Завдяки пильності громадян можна запобігти численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою. Терористи намагаються розмістити вибухові пристрої у найбільш уразливих місцях, де зможуть завдати найбільшої шкоди населенню. До таких місць, як правило, належать: автомобілі; входи, внутрішні двори, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень; урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей (фестивалі, ярмарки, базари, супермаркети, підземні переходи тощо); громадський транспорт (вагони тролейбусів, автобусів, трамваїв, поїздів тощо); об’єкти підвищеної небезпеки тощо. В окремих випадках вибуховий пристрій може бути замаскований у поштових посиланнях (посилки, конверти), букетах квітів, подарунках тощо. Також до ознак підозрілих предметів, що можуть бути вибуховими пристроями можна віднести: електропроводи, що виходять з невідомого предмета, антени, лампочки на його поверхні, хід годинника, що прослуховується; залишені предмети побутового призначення (валізи, сумки, гаманці, дитячі іграшки, ручні ліхтарики тощо); предмети, що знаходяться в не призначених для цього місцях (наприклад, велика дитяча іграшка біля вхідних дверей); предмети з прикріпленими до них мобільними телефонами, радіостанціями, акумуляторами. Слід пам’ятати, що вибухова речовина може бути різноманітного виду та мати різні властивості, що, у сою чергу, надає можливість замаскувати вибуховий пристрій навіть у поштовому конверті.

Слід пам’ятати: У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмету або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

В. Догадайло

20.07.2016р.

 

__________________________________________________________________________________________________

 

ПОПЕРЕДИТИ ПОЖЕЖІ.

 

На землі щорічно трапляється майже 5 млн. пожеж. У нас в Україні майже 90% пожеж відбувається в житлових будинках за провиною самих мешканців. Так на території Білокуракинського району з початку року сталося 27 пожеж на яких загинула 1 людина. Матеріальні збитки складають 315 тис. грн.

Деякі вважають так: у нас пожеж ніколи не було і не буде. А коли лихо трапиться, то тільки у інших. Така впевненість помилкова, вона притупляє пильність, призводить до знехтування заходів пожежної безпеки.

Дозвольте висловити деякі рекомендації, як уникнути надзвичайних ситуацій з вогнем. Насамперед, будьте обережні при користуванні сірниками, свічками, запальничками. Уникайте куріння у ліжку: з цієї причини часто виникають пожежі та гинуть люди. Не дозволяйте малятам грати з сірниками, вмикати електричні та газові прилади. Перевірте, йдучи з дому, чи не покинув хто ввімкнених  побутових електроприладів. Не перевантажуйте електромережу та не користуйтеся саморобними подовжувачами. Не використовуйте некалібровані плавкі вставки (жучки).

Якщо все ж таки пожежа виникла – не панікуйте. Викличте аварійно – рятувальну службу за телефоном „101”, або 2-13-30, повідомте адресу пожежі, що горить, чи є загроза для життя людей. Застосуйте заходи щодо евакуації людей та майна з будинку. Спробуйте загасити вогонь підручними засобами. Запам’ятайте, що лише суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить уникнути пожежі у Вашій оселі.

 

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту

А.І. Тєльнов

13 липня 2016 р.

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Попередження лісових пожеж.

В зв’язку з настанням високих температурних показників,  спекотної погоди, в лісових насадженнях Білокуракинського району зростає  клас пожежної небезпеки. Тому звернення до мешканців прилеглих до лісових земель населених пунктів та гостей утриматися від відвідування лісу. Заборонений також в’їзд транспортних засобів в лісові насадження. Адже необачно кинутий недопалок, непогашений сірник чи багаття можуть стати причиною виникнення лісової пожежі. Державна служба з надзвичайних ситуацій України проводить рейди та веде посилений контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в лісових насадженнях. Траплялись випадки притягнення не лише до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки в лісах, а й до кримінальної. Так в  2008 році за підпал сухої рослинності яка спричинила пожежу 84 га. лісового масиву рішенням суду громадянин Р був позбавлений волі на строк 5 років.  

Обмеження відвідування лісів є вимушеним та тимчасовим, це сприятиме збереженню лісових насаджень та майна жителів Білокуракинщини. Приємного відпочинку.

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

В.О. Догадайло

13.07.2016р.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН

 

З початку року на території Луганської області сталося 555 пожеж та загорянь, з яких 180 в екосистемі. 31 пожежа сталась на території лісництва, загальною  площею пошкодження 37,98 Га.

Шановні громадяни! З 15 квітня по 15 жовтня на території Білокуракинського району  триває пожежонебезпечний період.  Найбільша кількість пожеж в даний період виникає від  людського чинника: непогашеного вогнища,  кинутого недопалка,  підпала сухої рослинності на відкритих територіях.

На гасіння сухої рослинності по даним причинам підрозділи ДСНС виїжджають майже щодобово.  І ви можете уявити які матеріальні втрати може понести держава та  люди, якщо дані загоряння залишити не загасивши.

Тож перед тим, як підпалювати суху рослинність та сміття добре поміркуйте чи варто це робити.

І як підсумок можна сказати що звичайно ж, цілком виключити степові і лісові пожежі неможливо, але зменшити їхню кількість у змозі людини. Досить однієї елементарної речі - обережності з вогнем.

 

 

Начальник Білокуракинського МРВ ГУ ДСНС

України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту

А.Н. Огієвич

13 липня 2016 року

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Трагічні події у смт Лозно – Олександрівка Білокуракинського району

Велике занепокоєння серед мешканців смт Лозно – Олександрівка Білокуракинського району викликала подія, що сталася у вечері 10.07.2016 року. Так о 18 год. 50 хв. до ПЗЧ ППП-79  надійшло повідомлення про те, що з  житлового будинку за адресою: Білокуракинський район   смт Лозно-Олександрівка, вул. Вишнева  йде дим та спостерігається задимлення житлових кімнат.  До місця виклику було негайно направлено черговий караул ППП-79  на пожежній автоцистерні у складі 1 відділення. По прибуттю на місце та при проведенні розвідки було встановлено, що відбувається горіння дивану, меблів та домашніх речей в спальній кімнаті, а також в даній кімнаті було виявлено труп чоловіка гр. К. 1954 р.н. О 19 год  04 хв. силами чергового караулу із застосування 1 ствола «Б»  пожежу було локалізовано та ліквідовано о 19 год. 32 хв. В результаті пожежі вогнем знищений диван, постільні речі; пошкоджені меблі на площі 9 кв.м. Збиток від пожежі встановлюється.

Ймовірною причиною пожежі могло бути необережне поводження з вогнем під час паління гр. К. 1954 р.н..

 

Білокуракинський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Луганській області звертається до мешканців Білокуракинського району, дотримуйтесь правил пожежної безпеки і в жодному випадку не паліть у ліжку. Бережіть себе та життя своїх близьких.

 

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту 

  А.І. Тєльнов

11 липня 2016 року

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

Вода забирає життя

 

Шановні громадяни! Білокуракинський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області повідомляє, що з настанням теплої та спекотної погоди розпочинається купальний сезон у період якого традиційно зростає кількість загиблих на водних об’єктах.

Утоплення та інші нещасні випадки виникають при купанні осіб, що страждають на серцево-судинні та інші захворювання, в результаті ушкодження шийного відділу хребта при ударі головою об дно при пірнанні в неглибоких місцях, порушення правил поведінки на воді, стомлення, навіть у осіб, які чудово вміють плавати (наприклад, під час тривалого запливу в холодній воді), травми при пірнанні (особливо в незнайомих водоймах), алкогольне сп'яніння, різка зміна температур при зануренні у воду після перегріву на сонці та відсутності належного догляду за дітьми з боку батьків тощо.

Тому кожному варто пам'ятати, що вода помилок не пробачає. Знаходячись на відпочинку, потрібно дотримуватись правил безпеки. Державна служба з надзвичайних ситуацій навчає громадян найпростішим мірам безпеки на воді, дотримання яких при купанні дозволить уникнути трагедії, пам’ятайте про них!

 • Температура води при купанні повинна бути не нижче +17 – +19 (у більш холодній знаходитися небезпечно). Безперервно знаходитись у воді слід не більше 20 хвилин – не доводьте себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судороги, зупинка дихання, втрата свідомості. Краще купатися кілька разів по 15 – 20 хвилин.
 • Якщо у вас зводить ноги судомою, скористайтеся шпилькою чи просто вщипніть м'яз. Якщо і це не допомагає, використовуйте ще один відомий прийом: міцно візьміться за великий палець ноги і різко випрямте її. Тепер ви можете не поспішаючи доплисти до берега.
 • Не заходьте у воду в нетверезому стані. Алкоголь блокує нормальну діяльність мозку.
 • Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, а в нашому районі такі на жаль відсутні, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим ухилом, твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно, не пірнайте; навіть якщо напередодні місце було безпечним для стрибків, за ніч могли що-небудь кинути в воду.
 • Не запливайте далеко, бо можна не розрахувати свої сили. Відчувши стомлення, не потрібно губитися, а прагнути якнайшвидше доплисти до берега. Навчиться «відпочивати» на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.
 • Дуже обережно плавайте на надувних виробах (матраци, автомобільні камери, іграшки). Вітром їх може віднести далеко від берега, а хвилею – захлиснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.
 • Не допускайте грубих ігор на воді; не можна непомітно підпливати під водою до тих, хто купається, хватати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу і т.п.
 • Купання дітей ні в якому разі не повинне проходити без догляду дорослих, котрі вміють добре плавати. Учитися плавати обов'язково потрібно під керівництвом інструктора чи батьків. Не залишайте біля води малят. Вони можуть оступитися й упасти, захлинутися водою чи потрапити в яму.

Паніка – основна причина всякого роду лих. Не метушіться і подумайте, які предмети допоможуть вам більш упевнено триматися на воді.

Порушення цих правил залишаються основною причиною загибелі людей на воді. Хоча називають і іншу причину: спочатку – самовпевненість, а потім – страх. При цьому відомо, що і від того і від іншого часто рятують знання. Навчайтеся й навчайте своїх дітей! Служба “101” бажає Вам приємного відпочинку.

 

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

В.О. Догадайло

4 липня 2016 року

 

_________________________________________________________________________________________________

 

Обережно суха трава !!!

 

Основними причинами пожеж є випалювання населенням сухої трави та необережне поводження з вогнем. Внаслідок теплої сухої погоди, яка встановилася і відсутності атмосферних опадів, більш ніж у декілька разів може збільшити кількість пожеж у лісах і горіння трави на відкритих територіях.

Статистика та практика - вперті речі. Головними причинами загибелі «зеленого багатства» від вогню є людський фактор:  з вини людини відбувається близько 70-80% пожеж.

Шановні громадяни Білокуракинського району перебуваючи на відпочинку в лісовій зоні, проходячи або проїжджаючи повз полів густо заповнених сухою травою не дозволяйте собі:

- Залишити не погашений недопалок;

- Залишити ще тліючим вогнище багаття;

- Дозволяти дітям гру з вогнем, як вдома, так і на вулиці.

Не виконання цих простих істин може призвести як до матеріальних збитків так і до людських жертв! Адже є території, де трава чи ліс впритул підходить до надвірних споруд і будинків, в яких можуть знаходитися люди або зберігається матеріальні цінності, нажиті нелегкою працею громадян. Запаливши траву ви можете знищити чийсь будинок або унести чиєсь життя.

Для того щоб убезпечити своє майно від пожеж необхідно здійснити покіс сухої трави прилеглої до парканів, а також обкопати землю по ширині не менше одного метра, щоб вогонь не поширився на дерев'яні конструкції парканів або прилеглих надвірних будівель.

Білокуракинський міськрайонний відділу ГУ ДСНС України у Луганській області нагадує, що вільний в’їзд всіх видів транспорту та розведення багать у лісових масивах у засушливий період року ЗАБОРОНЕНО! Не кидайте не загашені недопалки, а також сірники у суху траву або сміття.

 

 

 

Начальник Білокуракинського міськрайонного відділу

Головного управління ДСНС України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту

А.Н. Огієвич

4 липня 2016 року

 

__________________________________________________________________________________________________

 

ЖНИВА

 

Щорічно під час проведення збиральних робіт в Україні виникають пожежі, які знищують сільгосптехніку, грубі корми, а також сотні гектарів хлібних масивів.

            Зрозуміло, що жнива – це дуже напружений й найбiльш пожежонебезпечний перiод. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хлiба, енергонасиченi хлiбозбиральнi агрегати, якi нерiдко знаходяться у несправному станi, людська недбалiсть i безвiдповiдальнiсть.  Тому на даний час одним з головних стоїть питання збереження хлiбних полiв, скирд, зернозбиральної технiки вiд вогню.

            Основна вiдповiдальнiсть за органiзацiю належного рiвня пожежної безпеки пiд час збиранння врожаю покладається на керiвникiв сiльгосппiдприємств, але тiльки суворе дотримання правил пожежної безпеки кожного учасниика збиральної кампанiї може гарантувати збереження врожаю вiд втрат.

Необхідно зазначити, що більшість керівників сільгосппідприємств нашого району ще не приділяють належної уваги питанням забезпечення протипожежного захисту збиральних робіт. Незважаючи на вимоги органів державного пожежного нагляду, вчасно не встановлюються попереджувальні знаки, не здійснюються обкоси, оборювання полів, хлібні масиви не розбиваються на ділянки.

З метою недопущення втрат зернових та грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю в Білокуракинському районі у 2016 році просимо аграріїв особливу увагу звернути на такі заходи, як:

 • проведення технічного огляду пожежної та пристосованої до пожежогасіння техніки та вжиття заходів щодо її ремонту.
 • організацію цілодобового чергування протипожежних формувань на пожежній та пристосованій для пожежегасіння техніці, забезпечити її необхідним запасом пального, а також чергування протипожежних дільниць в місцях проведення збиральних робіт.
 • забезпечення зернозбиральної й допоміжної техніки й місць прийому зерна сертифікованими первинними засобами пожежегасіння й іскрогасниками.
 • встановлення біля доріг, що прилягають до хлібних масивів знаків безпеки та засобів наглядної агітації.
 • ремонт водонапірних башт, водойм та забезпечення необхідного запасу води для цілей пожежегасіння.
 • розбивку полів на ділянки не більше 50 га. та їх оборювання в обов’язковому порядку в період дозрівання воскової спілості.
 • обкоси й оборювання хлібних масивів в місцях їх примикання до автомобільних доріг шириною не менше 4-х  метрів.
 • чергування протипожежних ланок у місцях проведення збиральних робіт.
 • категоричну заборону випалювання стерні.
 • забезпечення зернотоків та інших об”єктів, де зберігається сільськогосподарська продукція, первинними засобами пожежегасіння й необхідним протипожежним інвентарем.
 • навчання водіїв, трактористів, комбайнерів та інших помічників правилам пожежної безпеки в обсязі програми пожежно-технічного мінімуму.

            Звертаємося  до тих, вiд кого залежить збереження нового врожаю: суворо дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки, не будьте безвiдповiдальними чи байдужими. Щоб усiм нам бути з хлiбом.

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту  

А.І. Тєльнов

4 липня 2016 року

 

________________________________________________________________________________________________

 

БУДЬ ЛАСКА, БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ВОДІ

 

Не являється таємницею для громадян те, що для школярів та багато кого з дорослих літо являється найулюбленішою порою року. Що можна асоціювати з словом літо? Відразу на думу спадають гаряче сонце, холодні напої, відпустка (або канікули), а також відпочинок на воді! Кожен з нас знає, як приємно в спекотний літній день зануритись з головою у воду, як приємно з друзями побавитись та попірнати, відпочити на гарячому піску берега. Але під час відпочинку люди забувають та ігнорують правила відпочинку на водних об’єктах. На стихійних пляжах можна побачити наступну картину: розпивання спиртних напоїв, купання в нетверезому стані, а також купання у не пристосованих місцях, не належний догляд за дітьми під час перебування їх у воді. Даний список порушень можна продовжувати далі, але проблему потрібно вирішувати а не розмовляти про неї. 

Тому, Білокуракинський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Луганській області інформує громадян про те, що на території Білокуракинського району санкціоновані місця для купання відсутні, купаючись в даних місцях Ви створюєте загрозу власному життю. Так на всіх водних об’єктах району відсутні рятувальні пости,  не позначено межу купання за допомогою буїв, відсутні рятувальні засоби, не здійснено обстеження та очищення дна акваторії, відсутня наочна агітація  щодо попередження нещасних випадків на воді та порадами відпочиваючим щодо порядку купання, прийняття сонячних ванн, прийомів саморятування та надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим тощо.

ДСНС України у Луганській області з метою попередження нещасних випадків на воді та збереження життя мешканців Білокуракинського району, в черговий раз нагадує елементарні правила поводження на воді:

 1.  Купатися в місцях несанкціонованих для купання людей.

     2.  Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

     3.  Вживати спиртні напої під час купання.

      4.     Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

 5.  Допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг.

 6.  Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.

 7.  Купання дітей без супроводу дорослих.

 

Провідний фахівець Білокуракинського

міськрайонного відділу ГУ ДСНС України

у Луганській області

Гордієнко Є.В.

4 липня 2016 року

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Лісові пожежі – це стихійне лихо.

Всім відомо, що ліси є «легенями нашої планети», символом величі матінки-природи і засобом зближення людини з нею. Та, на жаль, не зважаючи на всю свою могутність та велич, вони дуже вразливі перед іншим символом природної могутності – вогняною стихією.

Лісові пожежі – це стихійне лихо. Вони завдають величезної шкоди навколишньому середовищу, приносять надзвичайних матеріальних втрат. І найгірше те, що вони, розповсюджуючись з великою швидкістю, практично не піддаються гасінню. Швидкість поширення верхової пожежі у хвойному лісі у вітряну погоду досягає 8-10 м/с.

Прикро, але у більшості випадків лісова пожежа виникає через необережність людей: недогашеного вогнища, кинутого недопалка, тліючого патронного пижа, який впав у суху траву після пострілу, тощо (приблизно 70% всіх лісових пожеж), рідше – в результаті удару блискавки в сухе дерево (приблизно 10-15%).

В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережним при поводженні з вогнем: очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках (рекомендовано розпалювати його на місці попереднього); ні в якому разі не залишати вогнище без нагляду; не залишати місць відпочинку, не впевнившись, що вогнище загашено.

Та якщо ви опинилися в осередку пожежі:

 • не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом, людину, яка йде за вітром, вогонь швидко наздоганяє;
 • втікати від пожежі необхідно в навітряну сторону (тобто йти на вітер), намагаючись обійти пожежу стороною, з тим, щоб вийти до неї в тил;
 • відносно безпечними місцями на шляху евакуації можна вважати широкі галявини, просіки, водойми, місцевість з навітряної сторони пожежі.
 • ні в якому разі не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, швидко, але ретельно проаналізуйте обстановку, визначте шлях евакуації.

 

 

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту  

А.Н. Огієвич

22 червня 2016 року

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

Правила поводження на воді

 

Білокуракинський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області закликає громадян дотримуватися елементарних правил відпочинку поблизу водойм!

 

З початком купального сезон люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків.

 Саме тому Державна служба з надзвичайних ситуацій України закликає вас під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично- роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.

  Варто пам'ятати:

- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;

- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Служба “101” бажає Вам приємного відпочинку.

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту

А.І. Тєльнов 

22 червня 2016 року

 

____________________________________________________________________________________________________

 

Обережно!!! Пожежонебезпечний період.

У зв’язку з глобальними змінами клімату, температура влітку у тіні на більшій частині території України збільшується до 40°С. Тому кожний рік в Україні спостерігаються як степові, так і лісові пожежі. Пожежі наносять значні збитки не тільки матеріальним цінностям, а і ґрунту. На ньому вигорає родючий шар, а у гірських районах розвиваються ерозійні процеси.

Так з початку року на території Білокуракинського району сталося 9 пожеж на відкритій території з причини необережного поводження громадян з вогнем. Також сталася 1 пожежа лісового масиву під час якої було знищено близько 4,5 га сосни. Крім того, пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завдають шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків із загибеллю людей.

Білокуракинський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Ваші дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей. Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов'язково оборати. Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагедії.

 

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

В.О. Догадайло

07 червня 2016 року

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Саморобні вибухові пристрої

Саморобні вибухові пристрої можуть містити в собі вибухову речовину, а також можуть бути виготовлені з використанням боєприпасів, імітаційних і піротехнічних засобів, горючих речовин.

Одним із видів саморобних вибухових пристроїв є міни-пастки – це спеціальний пристрій, який може бути замасковано під безпечний на вигляд предмет побуту. Пастка спрацьовує раптово, коли людина наближається або торкається, на її погляд, зовсім безпечної речі. Найчастіше міни-пастки встановлюються в спорудах, будівлях, поблизу зброї,дитячих іграшок, предметів домашнього вжитку, на дверях, вікнах, спортивних майданчиках.

Пам’ятайте, що вибуховим пристроєм може виявитися будь-який предмет, залишений без нагляду. Обминайте нетипові для даної місцевості та умов предмети. На відміну від промислових вибухонебезпечних предметів, саморобні вибухові пристрої можуть бути будь-якої форми та вигляду бо не мають ніяких стандартів.

Основні ознаки саморобного вибухового пристрою:

 • валіза (пакет, коробка), що знаходиться без нагляду в місці масового скупчення людей;
 • предмет нагадує боєприпаси чи піротехнічні вироби;
 • предмет містить дроти, мотузки, скотч, розтяжки;
 • до конструкції предмета входять джерела живлення (акумулятори, батарейки), антени, мобільні телефони, годинникові або електронні таймери;
 • від предмету чути звуки (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу);
 • відчутний запах легкозаймистих речовин, хімічних матеріалів;
 • елементи предмету не відповідають його призначенню.

Білокуракинський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області застерігає нічого на робіть із підозрілими предметами. В разі виявлення схожих знахідок – викличте службу порятунку «101» або повідомте про знахідку чергового відділу поліції «102». Знайте, що підозрілі предмети можуть виявитися вибуховими пристроями і призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

В.О. Догадайло

7 червня 2016 року

 

____________________________________________________________________________________________________

 

смт. Білокуракине: рятувальники допомогли населенню у відкачці води з підтопленого житлового будинку

30 травня о 10:49 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про підтоплення житлового будинку та погреба, яке сталося через нічну зливу в смт Білокуракине по вулиці Базарна.

На ліквідацію наслідків зливи відразу було направлено черговий караул Державної пожежно-рятувальної частини №27 у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки.

Співробітники ДСНС за допомогою автоцистерни та мотопомпи відкачали близько 10 метрів кубічних води. Наслідки та збиток від стихії встановлюються. 

30 травня 2016 року

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

 

Незабаром літні канікули. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення), що виникають з вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. Кількість випадків дитячого травматизму від випадкових механічних удушень, закупорки дихальних шляхів, нещасних випадків пов'язаних із транспортом, під час пожеж та на воді збільшується в літній період.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. За статистикою, в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня - цілого класу школярів і щороку - майже двох тисяч юних громадян!

Критичний стан, що складається із зростанням кількості смертельних випадків та травмування серед дітей, змушує Державну службу з надзвичайних ситуацій звернутися до кожного громадянина країни, особливо батьків.

 

Шановні батьки!

 

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області 

Догадайло В.О.

23 травня 2016 року

 

__________________________________________________________________________________________________

 

 

Тиждень безпеки життєдіяльності в закладах освіти.

 

Білокуракинським МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області спільно з відділом освіти Білокуракинської РДА в період з 10 по 16 травня 2016 року був проведений тиждень знань з безпеки життєдіяльності. Метою проведення тижня знань з безпеки життєдіяльності було поглиблення знань про пожежно-рятувальну службу, зіткнення з вогнем і поводження дітей у випадку надзвичайної ситуації, виявлення творчих здібностей підлітків, розвиток руху дружин юних пожежних.

Велика увага приділена практичним питанням безпечного користування вогнем, відкрите питання про первинні засоби пожежогасіння, перші дії при виникненні надзвичайної ситуації, надання першої медичної допомоги.

В рамках проведення цього тижня школярами були намальовані малюнки за тематикою попередження надзвичайних ситуацій, написані твори. Найкращі і найяскравіші малюнки дітей були розміщенні в кожній школі на куточках з пожежної безпеки.

В усіх дошкільних та загальноосвітніх закладах району практично відпрацьовано дії учасників навчально-виховного процесу на випадок пожежі згідно планів евакуації та допомоги потерпілим, написані диктанти, творчі роботи на протипожежну тематику.

Цікаві та змістовні заходи проведені вихователями та організаторами виховного процесу, це і виховні години, ситуаційно-рольові ігри, конкурси малюнків тощо. У період проведення тижня знань з безпеки життєдіяльності був організований день відкритих дверей у підрозділах ДСНС Білокуракинського району.

Таким чином тиждень безпеки життєдіяльності сприяє збагаченню знань учнів з проблем забезпечення життєдіяльності людини і суспільства.

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області

Віталій Догадайло

23 травня 2016 року

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2
Білокуракинська районна державна адміністрація
92200, Україна, смт.Білокуракине, пл.Горького, 6
Тел./факс (06462) 2-13-98
Веб-сайт: http://bk.loga.gov.ua
E-mail: rga@bk.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.bk.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Білокуракинська РДА