Сьогодні: п'ятниця, 26 квітня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи вважаєте Ви ефективною діяльність Білокуракинської райдержадміністрації щодо реалізації державної політики на території району?
Проголосувало: 56
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Білокуракинська РДАДіяльність РДАБілокуракинський МРВ ГУ ДСНС України в Луганській області
Відділ ГУ ДСНС інформує

 

Одним із пріоритетів сьогодення є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Саме з цією метою 17 травня на стадіоні «Здоров’я» смт Білокуракине було проведено районний етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). На цей святковий захід були запрошені гості з багатьох організацій, відомств, установ в числі яких і Білокуракинський міськрайонний відділ Головного управління ДСНС України у Луганській області. Для всіх учасників гри та гостей співробітниками ДСНС було проведено акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» В рамках акції всі присутні, а їх зібралося близько трьох сотень чоловік , були ознайомлені з кількістю, наслідками та причинами виникнення пожеж та НС в Луганській області та Білокуракинському районі за 2016 рік, порядком  дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Начальником відділення ДПРЧ-27 Андрієм Антоненком та його підлеглими була показана рятувальна техніка, яка знаходиться на озброєнні в пожежно-рятувальних частинах Білокуракинського району, а саме автоцистерна АЦ-40(131)137, також приведено тактико-технічні характеристики та наглядно продемонстровано роботу лафетного ствола пожежного автомобілю. Після демонстрації рятувальних пристроїв, спеціального інвентарю, бойового одягу пожежних учасникам гри «Джура» було запропоновано прийняти участь в естафетах з елементами пожежної справи таких як: «Збір та виїзд по тривозі», «Загаси пожежу» та «Рятування на воді».

Присутнім було вручено наглядну агітацію та надано можливість сфотографуватись з представниками ДСНС та на фоні пожежної техніки.

 

 

Інспектор ППП-79

В.Догадайло

18 травня 2016 року

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Коли горить суха трава

Уже кілька років поспіль із середини травня до жовтня спостерігається різке зростання рівня пожежної небезпеки. І річ не в спекотному посушливому кліматі. Пікніки, шашлики поза населеним пунктом, поблизу водойми чи в лісі, залишають по собі досить помітні сліди у вигляді покинутого сміття та вогнищ, нерідко погано загашених і тому небезпечних. Частими є необережні спалювання населенням господарського сміття, бур’янів, очерету. Призводять до небезпеки й дитячі пустощі з вогнем, наприклад, підпалювання тополиного пуху, сухої рослинності на відкритій території. Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур’яни сірник чи недопалок може стати причиною великого лиха. А з сухої трави вогонь здатен перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови тощо).

З огляду на такий стан речей, проблему вигорання пустирів та травостою слід вирішувати комплексно. Тож ДСНС закликає: не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий літній період! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко – просто вилити відро води чи прикидати землею.

В разі небезпеки телефонуйте на номер служби порятунку «101».

 

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області  

В.О. Догадайло

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

 

Вода помилок не пробачає

                        Шановні громадяни! Кожного року, з середини травня, спостерігається тенденція збільшення загибелі людей на водних об’єктах. Не зважаючи на неодноразові попередження працівниками Білокуракинського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області про небезпеку під час відпочинку на водних об’єктах, з водойм Білокуракинщини майже кожного купального сезону піднімають тіла потонувши громадян (с. Курячівка , с. Олександропіль, с. Куплювате та ін..).

            Тому кожному варто пам'ятати, що вода помилок не пробачає. Знаходячись на відпочинку, потрібно дотримуватись правил безпеки і намагатися якнайшвидше навчитися плавати. Державна служба з надзвичайних ситуацій навчає громадян найпростішим мірам безпеки на воді, дотримання яких при купанні дозволить уникнути трагедії, пам’ятайте про них!

-                    Температура води при купанні повинна бути не нижче +17 – +19 (у більш холодній знаходитися небезпечно). Безперервно знаходитись у воді слід не більше 20 хвилин – не доводьте себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судороги, зупинка дихання, втрата свідомості. Краще купатися кілька разів по 15 – 20 хвилин.

-                    Якщо у вас зводить ноги судомою, скористайтеся шпилькою чи просто вщипніть м'яз. Якщо і це не допомагає, використовуйте ще один відомий прийом: міцно візьміться за великий палець ноги і різко розпрямте її. Тепер ви можете не поспішаючи доплисти до берега.

-                    Не заходьте у воду в нетверезому стані. Алкоголь блокує нормальну діяльність мозку.

-                    Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, а в нашому районі таких на жаль дуже мало, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим ухилом, твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно, не пірнайте; навіть якщо напередодні місце було безпечним для стрибків, за ніч могли що-небудь кинути в воду.

-                    Не запливайте далеко, бо можна не розрахувати свої сили. Відчувши стомлення, не потрібно губитися, а прагнути якнайшвидше доплисти до берега. Навчиться «відпочивати» на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви зможете відпочити.

-                    Дуже обережно плавайте на надувних виробах (матраци, автомобільні камери, іграшки). Вітром їх може віднести далеко від берега, а хвилею – захлиснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.

-                    Не допускайте грубих ігор на воді; не можна непомітно підпливати під водою до тих, хто купається, хватати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу і т.п.

-                    Купання дітей ні в якому разі не повинне проходити без догляду дорослих, котрі вміють добре плавати. Учитися плавати обов'язково потрібно під керівництвом інструктора чи батьків. Не залишайте біля води малят. Вони можуть оступитися й упасти, захлинутися водою чи потрапити в яму.

Паніка – основна причина всякого роду лих. Не метушіться і подумайте, які предмети допоможуть вам більш упевнено триматися на воді.

Порушення цих правил залишаються основною причиною загибелі людей на воді. Хоча називають і іншу причину: спочатку – самовпевненість, а потім – страх. При цьому відомо, що і від того і від іншого часто рятують знання. Навчайтеся й навчайте своїх дітей!

Служба “101” бажає Вам приємного відпочинку.

 

 

 

 

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

України у Луганській області 

  В.О. Догадайло

10 травня 2016 року

 

 

 

Великдень – одне з важливіших та довгоочікуваних християнських свят. В цей світлий день відбуваються святкові службі та посвячення пасхальних страв, тож у храмах та церквах збирається велика маса людей і під час літургії священнослужителі, а також віруючі використовують відкритий вогонь, що є вкрай небезпечним при значному скупченні людей. Окрім цього під час святкових заходів у храмах масово запалюють свічки, тому найменша необережність чи недогляд може призвести до пожежі. Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об'єктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Крім цього, старі культові споруди переважно зведені з використанням дерев'яних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству. Основними причинами виникнення пожеж у релігійних закладах є недбале ставлення до правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок та необережне поводження з відкритим вогнем.

На підставі вищевикладеного, з метою попередження виникнення пожеж 
у культових спорудах, травмування і загибелі відвідувачів та прихожан під час святкування Великодня, 
служителям культових споруд необхідно провести ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на 
забезпечення пожежної та техногенної безпеки у храмі. 
Так слід звернути на стан утримання електрогосподарства та приладів опалення, шляхів евакуації, 
протипожежного водопостачання та сигналізації, виконання заходів безпеки 
при користуванні свічками, наявність в будівлях вогнегасників, знаків пожежної безпеки, залучити 
до чергування членів добровільної пожежної охорони (пожежної дружини, 
пожежної команди), роз’яснити порядок дій на випадок виникнення пожежі служителям культових споруд і прихожанам.

Державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки Білокуракинського району нагадує громадянам, що під час відвідування церков та храмів слід пам’ятати:

§        будьте обережні при запалюванні свічок зі свічників, закочуйте рукава одягу;

§        під свічкою тримайте шматок картону, щоб гарячий віск не потрапив на шкіру і ви не впустили запалену свічку на одяг;

§        підв’язуйте міцно хустки і прибирайте волосся, зменшуючи ризик потрапляння їх на вогонь свічки при нахилі голови;

§        слідкуйте за дітьми, щоб вони не поставили запалену свічку поруч з одягом;

§        не заносьте з собою і не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини, наприклад целулоїдні іграшки, сірники і запальнички;

§        намагайтеся дотримуватися відстані від інших прихожан, не скупчуйтесь в одному місці;

§        у разі загоряння одягу швидко скиньте його, постарайтеся загасити вогнегасником або накрийте щільною тканиною;

§        вивчить планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знати шляхи евакуації, яких обов’язково має бути кілька, а всі двері на вихід відкритими;

§        у разі спрацювання пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу негайно покиньте молитовний зал, не створюючи паніки і тисняви

§        при пожежі або іншій надзвичайній ситуації телефонуйте за номером «101» - з будь якого телефону цілодобово.

 

Білокуракинський міськрайонний відділ ГУ ДСНС

28 квітня 2016 року

Пожежа у селі Лизине

20 квітня 2016 р.  о 11 годині на пункт зв'язку ДПРЧ-27 надійшло повідомлення про горіння житлового будинку  за адресою   Білокуракинський район, село Лизине.

На ліквідацію пожежі було направлено черговий караул у складі двох відділень на двох пожежних автоцистернах.

По прибуттю на місце пожежі було проведено розвідку під час якої встановлено, що відбувається відкрите горіння даху  житлового будинку на площі приблизно 120 кв.м.

 Для ліквідації пожежі додатково були залучені аварійна служба газу та працівники РЕСу.

Окрім цього  добровільна пожежна дружина СТОВ Прогрес забезпечила підвіз води для гасіння пожежі. 

О 12 год. 23 хв. пожежу було ліквідовано.

Загиблих та травмованих осіб не має. Збиток та причина пожежі встановлюється.

 

 

                  

 

Заступник начальника Білокуракинського

міськрайонного відділу Головного управління

ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту  

А.І. Тєльнов

21.04.2016 р.

 

 

Запрошуємо на роботу в Державну службу України з надзвичайних ситуацій

Проводиться набір на вакантні посади в Частину піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області в м. Лисичанськ: начальник групи піротехнічних робіт, начальник відділення групи піротехнічних робіт, старший сапер, сапер, водій-сапер, старший водолаз-сапер, водолаз-сапер, моторист-сапер, фельдшер, механік-водій-сапер, екскаваторник-сапер, кранівник-сапер. Пропонуємо: офіційне працевлаштування, пільговий стаж, соціальні гарантії, висока заробітна плата, отримання пільг, як у учасників бойових дій.

        Основні вимоги: вік до 35 років, придатність за станом здоров’я, відсутність судимості, повна загальна середня освіта (для керівного складу – вища освіта).

        За довідками звертатися до аварійно-рятувального загону спеціального призначення за телефонами: 095-572-08-25, 067-780-04-00 Олександр Володимирович.

20 квітня 2016 року

 

 

 

 

17 квітня - День пожежної охорони, свято тих, хто щодня рятує людські життя

http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

17 квітня, відповідно до Указу Президента України від 11 жовтня 2013 року №  555/2013, відзначається професійне свято – День пожежної охорони. Це свято тих, хто щодня ризикуючи власним життям, рятує сотні інших, ліквідовує пожежі, наслідки стихії.

В Білокуракинському районі несуть службу 55 пожежних та рятувальників які ліквідовують щороку близько  сотні пожеж, рятують життя, приймають участь у знешкодженні боєприпасів.

Протягом 2015 - 2016 років неодноразово виконували покладені на них завдання такі як: участь у ліквідації наслідків вибуху складу боєприпасів у м. Сватове, несення служби на лінії розмежування під час проведення АТО в м. Щастя, м. Гірське та м. Попасна.

    Це дійсно професіонали своєї справи які, незважаючи на складний час в державі, виконують свій громадянський та службовий обов’язок. Навіть у професійне свято вони не можуть дозволити собі відпочивати, адже завжди перебувають на варті безпеки громадян. Вони ті, хто завжди на відстані дзвінка від тих, хто потребує допомоги.

 

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту

А.Н. Огієвич

 

 

Начальник ДПРЧ-27 ГУ ДСНС

України у Луганській області

майор служби цивільного захисту 

В.І. Вервейко

15 квітня 2016 року

 

 

 

З метою попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та в екосистемах району 12 квітня співробітники Білокуракинського МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області провели масово-роз’яснювальну роботу з учнями Просторівської ЗОШ щодо правил поводження з відкритим вогнем під час відпочинку на природі та недопущення випалювання сухої рослинності. Рятувальники розповіли учням та працівникам школи про наслідки пожеж в екосистемах, небезпеку та шкоду, яку вони несуть.
Також було наголошено, що подібні пожежі часто стають наслідком недбалості громадян. Окрім недопалків та не загашених сірників, що провокують займання сухостою та горючого сміття, нерідко пожежі виникають через залишені без нагляду багаття. 
Білокуракинський  МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області черговий раз нагадує: будьте обережні з відкритим вогнем! Не залишайте без нагляду розпалені вогнища! Не розводьте багаття біля будинків, садиб та багаторічних насаджень! Особливу увагу звертаємо на розпалювання сухої рослинності на відкритій території та біля своїх будинків.
 
 
 
Заступник начальника Білокуракинського МРВ 
ГУ ДСНС України у Луганській області 
майор служби цивільного захисту
Тєльнов А.І.
13 квітня 2016 року

Пожежа у житловому секторі

 

12.04.2016 р. о 16 год. 00 хв. до ПЗЧ ДПРЧ-27 надійшло повідомлення, що за адресою: Білокуракинський район, с. Шовкунівка вул. Першотравнева

горить сарай, що належить на правах приватної власності гр. Г.

По прибуттю на місце пожежі о 16 год. 14 хв. було встановлено, що відбувається відкрите горіння даху сараю на площі 12 кв.м. за вищевказаною адресою. О 16 год. 31 хв. черговим караулом ДПРЧ -27 від 2 автоцистерн та із застосуванням 1 ствола «Б» пожежу було ліквідовано.

В результаті пожежі вогнем знищено дах сарая на пл. 12 кв.м

Загиблих та постраждалих не має. Збиток встановлюється. Ймовірна причина пожежі порушення правил пожежної безпеки під час розпалювання багаття гр. Г. 1976 р.н.

Шановні жителі Білокуракинщини, Білокуракинський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області закликає бути обережними! Не залишайте без нагляду розпалені вогнища! Не розводьте багаття біля будинків, садиб та багаторічних насаджень! Особливу увагу звертаємо на розпалювання сухої рослинності на відкритій території та біля своїх будинків.

 

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

Огієвич А.Н.

13 квітня 2016 року

Небезпечні предмети і речовини

При виявленні небезпечних речовин і предметів (снарядів, бомб, мін то­що), а також хімічних речовин у вигляді аерозолю, пилу, в крапельно-рідинній формі з неприємним запахом необхідно:

• не доторкатися до небезпечних речовин і предметів;

• припинити доступ до виявлених небезпечних речовин і предметів;

• повідомити службу оперативного реагування району, міста, районну чи мі­ську санітарно-епідемічну службу, управління (відділ) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділ поліції.

• негайно вийти за межі зони зараження (забруднення);

• при попаданні отруйних речовин на шкіру, одяг, взуття негайно видалити їх ватним тампоном, папером або іншими підручними засобами;

• після виходу із зони зараження необхідно провести часткову обробку від­критих частин тіла водою, бажано з милом, полоскання рота, гортані, носа, очей;

• відчувши ознаки ураження, негайно звернутися до лікарні.

 

 

Необхідні дії при виявленні боєприпасів і

вибухово небезпечних предметів часів Другої світової війни та сучасності

 

Красива і багата земля України. Рясніє вона широколистими лісами, ставками та річками, садами. Але вона ще таїть неждану небезпеку.

На жаль, в Україні в цілому ніколи не публікували повні статистичні дані про загибель людей (особливо дітей), які підірвалися на ржавому металі минулих війн. Але факт, залишається фактом – декілька загиблих у рік – трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.

Доречі, знайти сьогодні "небезпечну іграшку” можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухівки, що можуть з’явитися на вулицях міст і селищ визначити набагато складніше.

 

До вибухонебезпечних предметів відносяться:

·        вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само розповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів;

·        боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили супротивника;

·        піротехнічні засоби;

·        ракети (освітлювальні, сигнальні);

·        саморобні вибухові пристрої – це пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення.

Саме тому необхідно жорстко дотримуватись правил поведінки при виявленні таких предметів.

                                                           
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

·        наближатися до предмету;

·        пересувати його або брати в руки;

·        розряджати, кидати, ударяти по ньому;

·        розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

·        приносити предмет до дому, у табір, школу.


При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно:

·       зберігати спокій;

·       негайно повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та поліції за номерами телефонів 101 та 102;

·       не палити;

·       не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

·       не торкатись до підозрілої речі руками або іншими речами;

·       у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;

·       залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані.

 

12 квітня 2016 року

 

Пожежі на відкритій території та в екосистемах!!!

Весна уже в повному розпалі – повсюди з’явилася зелена трава, листя на деревах та квіти. Однак, не зважаючи на це, пожежі у екосистемах продовжуються. Часто їх площа доходить до кількох гектарів.

Так, з початку квітня  на відкритих територіях Білокуракинщини вже виникло 6 пожеж, де горіли суха трава та сміття, 1 – пожежа лісового масиву. Загалом майже за 2 тижні у Білокуракинському районі вигоріли близько 4,5 га зелених насаджень та 15 га сухої трави.

Подібні пожежі часто стають наслідком недбалості громадян. Окрім недопалків та не загашених сірників, що провокують займання сухостою та горючого сміття, нерідко пожежі виникають через залишені без нагляду багаття. Саме зараз, коли повітря прогрілося, населення району частіше вибирається на природу, на пікніки. Подібний відпочинок рідко проходить без приготування м’ясних та овочевих продуктів на відкритому вогні. На жаль, часто відпочиваючі нехтують або просто не знають основних правил безпечного розведення багаття.

Тож, аби під час пікніку не виникло несподіваної пожежі:

- Перед розпаленням вогню очистіть від трави, гілок, хвойних голок та шишок місце, де буде встановлено мангал, барбекю або розташовано вогнище – діаметр очищеного місця має бути не менше 1 кв. м;

- Якщо ви розпалюєте багаття на землі, викопайте неглибоку ямку та обкладіть її камінням, щоб обмежити доступ вітру до розжарених дров та вугілля й попередити розповсюдження вогню;

- Після розведення вогню не залишайте його без нагляду;

- Не залишайте біля багаття малих дітей;

- Не дозволяйте малим дітям гратися із сірниками та запальничками;

- По закінченні пікніка залийте його водою або засипте землею чи піском;

- Не йдіть від багаття до того часу, поки бачите дим або пару – це означає, що вогонь ще горить.

Окрім того, не лишайте після себе сміття, особливо горюче – зберіть всі залишки «свята» у пакети та викиньте у найближчий сміттєзбірник. Таким чином ви не лише залишите ліс або парк чистим, але й вбережете його від несподіваного займання.

Дотримання цих простих правил дасть вам змогу відпочити без інцидентів та врятує лісопарк від пожежі.

Будьте уважними, обачними та завбачливими, оскільки одна пожежа може знищити ваше улюблене місце для відпочинку.

 

 

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту

Огієвич А.Н.

12 квітня 2016 року

 

 

Пожежа в екосистемі Білокуракинського району!

Вдень 31 березня 2016 року  до пункту зв’язку 79 професійного пожежного поста (смт Лозно-Олександрівка) надійшло повідомлення про те, що за адресою: Білокуракинський район с. Петрівка, на окраїна села, горить суха трава. До місця виклику було направлено черговий караул ППП -79 на пожежній автоцистерні. По прибуттю на місце виклику було встановлено, що відбувається горіння сухої трави та лісових насаджень. Лише під вечір пожежним разом з співробітників Білокуракинського лісництва та прикордонниками вдалося локалізувати, а в подальшому ліквідувати пожежу.

В результаті пожежі було знищено близько 4 га лісових насаджень та сухої рослинності. Збиток та причина пожежі встановлюється.

З метою попередження виникнення пожеж в екосистемах Державний нагляд у сфері пожежної та техногенної безпеки черговий раз нагадує: будьте обережні з відкритим вогнем! Не залишайте без нагляду розпалені вогнища! Не розводьте багаття біля будинків, садиб та багаторічних насаджень! Особливу увагу звертаємо на розпалювання сухої рослинності на відкритій території та біля своїх будинків.

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту    

А.І. Тєльнов

06 квітня 2016 року

 

 

 

ДІЇ при виявленні вибухонебезпечних предметів

ЗАГАЛЬНІ ДІЇ:

 • при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;
 • негайно повідомити в найближче відділення міліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102»;
 • побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

ДІЇ ДОРОСЛИХ:

 • позначити місце знахідки небезпечних предметів;
 • виставити тимчасову охорону;
 • довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, бо це загрожує життю;
 • негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;
 • до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;
 • не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

ДІЇ ДІТЕЙ:

 • позначити місце знахідки;
 • не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;
 • про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);
 • не розводити багаття поблизу знахідки;
 • запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту   

А.І. Тєльнов

30 березня 2016 року

 

 

Білокуракинським міськрайонним відділом ГУ ДСНС щоденно проводиться інформування населення щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Про те як діяти у різноманітних ситуаціях надзвичайного характеру – повинен знати кожен житель Білокуракинщини, а тому, в місцях найбільшого скупчення людей розповсюджуються інформаційні листівки, покликані підвищити обізнаність громадян у питаннях цивільного захисту, порядку дій в надзвичайних ситуаціях.

Під час зустрічей з громадянами надаються рекомендації про порядок дій в умовах НС, терористичних актів, про поведінку у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, правил безпечного перебування на водних об’єктах тощо.

Пам’ятайте і навчайте своїх дітей, що постійне виконання заходів безпеки — запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей! У разі виникнення надзвичайної ситуації негайно телефонуйте до служби порятунку за номером «101» або 2-13-30.

 

 

Білокуракинський міськрайонний відділ ГУ ДСНС

24 березня 2016 року

 

Пожежа!

 

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Так в 2015 році на території Білокуракинського району сталося 76 пожеж, під час яких загинуло 2 людини. Загальний збиток від пожеж склав майже пів мільйона гривень. Пожежами знищено та пошкоджено 33 будівлі, 4 одиниці автотранспортної техніки. Співробітниками ДСНС врятовано матеріальних цінностей на суму 975 тисяч гривень. Враховуючи сумну статистику минулого року, хочемо в черговий раз надати дієві поради щодо дій під час пожежі.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять та під час гасіння пожежі:

·                     перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

·                     відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря;

·                     в сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;

·                     для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

·                     у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

·                     пам'ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток;

·                     виходити із осередку пожежі необхідно в той бік, звідки віє вітер;

·                     побачивши людину на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, при необхідності, викличте медичну допомогу;

·                     якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум'я, ні в якому разі не біжіть - це ще більше роздуває вогонь;

·                     під час гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, воду, пісок, землю, кошму та інші засоби гасіння вогню;

·                     бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або грунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;

·                     якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

 

Якщо пожежа застала вас у приміщенні:

·                     ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;

·                     обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;

·                     щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

·                     присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кричіть "Допоможіть, пожежа!", а якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

·                     якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);

·                     якщо ви знаходитесь у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами

 

У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон-101 або 2-13-30).

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту  

А.І. Тєльнов

10 березня 2016 року

 

 

 

Лісові пожежі – це стихійне лихо!

 

Всім відомо, що ліси є «легенями нашої планети», символом величі матінки-природи і засобом зближення людини з нею. Та, на жаль, не зважаючи на всю свою могутність та велич, вони дуже вразливі перед іншим символом природної могутності – вогняною стихією.

Лісові пожежі – це стихійне лихо. Вони завдають величезної шкоди навколишньому середовищу, приносять надзвичайних матеріальних втрат. І найгірше те, що вони, розповсюджуючись з великою швидкістю, практично не піддаються гасінню. Швидкість поширення верхової пожежі у хвойному лісі у вітряну погоду досягає 8-10 м/с.

Прикро, але у більшості випадків лісова пожежа виникає через необережність людей: недогашеного вогнища, кинутого недопалка, тліючого патронного пижа, який впав у суху траву після пострілу, тощо (приблизно 70% всіх лісових пожеж), рідше – в результаті удару блискавки в сухе дерево (приблизно 10-15%).

В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережним при поводженні з вогнем: очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках (рекомендовано розпалювати його на місці попереднього); ні в якому разі не залишати вогнище без нагляду; не залишати місць відпочинку, не впевнившись, що вогнище загашено.

Та якщо ви опинилися в осередку пожежі:

·  не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом, людину, яка йде за вітром, вогонь швидко наздоганяє;

·   втікати від пожежі необхідно в навітряну сторону (тобто йти на вітер), намагаючись обійти пожежу стороною, з тим, щоб вийти до неї в тил;

·   відносно безпечними місцями на шляху евакуації можна вважати широкі галявини, просіки, водойми, місцевість з навітряної сторони пожежі.

·  ні в якому разі не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, швидко, але ретельно проаналізуйте обстановку, визначте шлях евакуації.

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

капітан служби цивільного захисту

А.Н. Огієвич

02 березня 2016 року

 

 

 

Будьте обережні з відкритим вогнем!

Як свідчить аналіз пожеж минулих років, що виникли на території Білокуракинського району, з встановленням сухої погоди у весняний період зростає загроза виникнення пожеж. Люди починають прибирати свої оселі, спалюють суху рослинність. Залишене без нагляду багаття, при наявності вітру та легкозаймистих матеріалів, в лічені хвилини може стати господарем у вашій оселі та на відкритій території, а також перекинутись на багаторічні насадження.

З початку 2016 року в Білокуракинському районі вже сталося 4 пожежі. Основну проблему для пожежних створюють безвідповідальні громадяни, які випалюють суху рослинність на відкритій території та очерет на луках. Так в 2015 році сталося 56 пожеж на відкритій території (згоряння сухої рослинності) з причини необережного поводження з вогнем. Вогнем знищено близько 90 га сухої рослинності.

Щоб не сталося лиха, Білокуракинський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області попереджає: будьте обережні з відкритим вогнем! Не залишайте без нагляду розпалені вогнища! Не розводьте багаття біля будинків, садиб та багаторічних насаджень! Особливу увагу звертаємо на розпалювання сухої рослинності на відкритій території та біля своїх будинків. Не дозволяється розпалювати багаття, спалювати відходи, тару, викидати не загашене вугілля та попіл ближче ніж за 15 метрів від будівель, розпалювати багаття в суху вітряну погоду.

Шановні громадяни дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки і в ваших оселях та  близь них не буде негараздів пов’язаних з пожежами.

 

Начальник Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

             капітан служби цивільного захисту 

     Огієвич А.Н.

02 березня 2016 року

 

 

         

Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Вибухонебезпечні предмети являють смертельну загрозу для життя людини. До них відносяться: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати. Усі вони споряджені вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, чи струсу, інших механічних впливів. Вибухові речовини, що  застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різного кольору: від ясно-жовтого до темно-коричневого. Навіть після тривалого перебування у воді чи землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чуттєвого вибухового складу. Вибухонебезпечні предмети, що залишились після Великої Вітчизняної війни можна знайти у водоймах, у лісах, у полі, на городі, у руїнах будинків і під час розкопок. Частіше вони виявляються в місцях колишніх бойових дій.

            На території Білокуракинського району траплялись випадки виявлення вибухонебезпечних предметів: авіабомб, гранат, артилерійських снарядів, детонаторів на території с. Солідарне, с. Нещеретове,  с. Олексіївка, смт Білокуракине.

            З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно ретельно оглядати місцевість навколо садів, будинків, городів. Щоб уникнути нещасних випадків потрібно пам’ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті чи воді змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути.

            Якщо ви знайшли будь який підозрілий предмет схожий на артилерійський снаряд, міну, авіабомбу, гранату вам потрібно знати наступні заходи безпеки:

-          Ні в якому разі не доторкатися до них!

-          Терміново повідомте в службу порятунку «101», поліцію!

-          Організуйте огородження чи охорону місця знахідки!

-          Відвести всіх сторонніх від місця перебування боєприпасів!

Пам’ятайте, необережне поводження з вибухонебезпечними предметами призводять до трагічних наслідків.

 

Заступник начальника Білокуракинського МРВ

ГУ ДСНС України у Луганській області

майор служби цивільного захисту   

А.І. Тєльнов

16 лютого 2016 року

Тонкий лід не сумісний з життям

З настанням льодоставу на річках, озерах та водоймах збільшується кількість загиблих людей внаслідок необережного перебування на кризі.

З початку 2016 року зафіксовано різке зростання надзвичайних подій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах (загинуло 12 осіб, що у два рази більше порівняно з аналогічним періодом 2015 року (6 осіб).

Так, 5 лютого до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в м. Сєвєродонецьк Луганської області на озері «Чисте» під кригу провалилося 5 дітей. До місця виклику негайно виїхав черговий караул місцевої пожежної частини. По прибуттю на місце події було встановлено, що 5 підлітків з невідомої причини вийшли на тонку кригу та провалилися. Подію помітили двоє дорослих, що були неподалік та кинулися на допомогу. Троє дітей, 2001, 2002 та 2003 років народження вдалося врятувати, яких каретою швидкої допомоги було доставлено до місцевої лікарні, але нажаль життя двох дітей врятувати не вдалось.

Як свідчить аналіз, щороку у зимовий період на водних об’єктах України в середньому гине від 260 до 350 осіб.

Враховуючи вищесказане, Білокуракинський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області застерігає любителів зимової рибалки та громадян, що виходять на кригу водойм з метою переправи чи для катання на ковзанах бути обережними та дотримуватись елементарних правил безпеки, а саме: перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину або міцність льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см.

Шановні батьки, не залишайте дітей без нагляду біля водойми та проводьте роз’яснювальну роботу щодо прихованої небезпеки яку несе лід.

 

Пам’ятай! Тонкий лід не сумісний з життям.

 

Інспектор ППП-79 ГУ ДСНС

             України у Луганській області 

  В.О. Догадайло

10 лютого 2016 року

Попередня сторінка ||
Сторінки: 1 2
Білокуракинська районна державна адміністрація
92200, Україна, смт.Білокуракине, пл.Горького, 6
Тел./факс (06462) 2-13-98
Веб-сайт: http://bk.loga.gov.ua
E-mail: rga@bk.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.bk.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Білокуракинська РДА