Символіка
Прапор району
Прапором Білокуракинського району є прямокутне полотно, що складається з двох кольорів, - зеленого і білого. Співвідношення ширини Прапора і його довжини - 1-2 м. В центрі Прапора розташовано зображення Герба Білокуракинського району.

Герб району
У правій частині великого щита – половина малого щита. На ній - зелене поле, символ родючості, життєстверджуючої сили, багатства, достатку і процвітання Білокуракинського краю.
У лівій частині великого щита на малому щиті - біле поле, яке символізує історичну назву краю, чистоту помислів і вчинків його жителів, їх високі і благородні морально-етичні і духовні якості.
На білому полі - три золотисті бджоли, повернені управо, розміром 0,5 х 0,5 одиниць кожна, що летять клином у напрямі сонця і квітучого кошика соняшнику. Бджола - символ працьовитості, достатку, зцілення, підвищення врожайності, багатства, безперервності життя, що витвережує сили, душевної гармонії і краси.
Три бджоли також символізують триєдиний початок Бога: Бога - Отця, Бога - Сина і Бога – Духу Святого, а також життєстверджуючу силу трьох стихій - води, вогню і землі.
У великому щиті з блакитними хвилеподібними лініями між правою і лівою частинами малого щита і в краю великого щита розташовано синьо-біле поле, що символізує водні багатства краю і його головну водну артерію - річку Білу, її географічне розташування на території району і рух води - з півночі на південь, а також фіксує історичну назву Білокуракинського краю - від назви річки Білої і прізвища його засновника Б.І. Куракина. В центрі великого щита на зеленому, білому і біло-синьому хвилястому полях розташований диск висхідного сонця і квітучого соняшнику із золотистими пелюстками. Диск соняшнику має радіус 2 одиниці, сонця - 1 одиниця. Обидва диски утворені радіусами, проведеними з точки зіткнення до їх центрів.
Висхідне сонце втілює географічне розташування Білокуракинського району на сході України, а квітучий соняшник - родючість землі, працьовитість жителів краю, їх економічне процвітання і добробут. Квітучий соняшник має в своїй основі золотисті пелюстки, що символізують кількість населених пунктів на території району, а насіння в квітучому соняшнику - жителів Білокуракинського району, які живуть однією дружною сім'єю і створюють матеріальні, духовні і культурні блага територіальної громади Білокуракинського району.
Великий герб Білокуракинського району обрамлений золотими пшеничними колосами, сполученими перетнутою девізною стрічкою. На правій стороні великого щита вона жовто-блакитна (національні кольори суверенної України). На блакитній девізній стрічці в центрі над великим щитом назва “Білокуракинський район”. На жовтому фоні девізної стрічки з перетином верхнього лівого кута великого щита зафіксована дата утворення району – 1923.
У правому кутку великого щита на білій девізній стрічці зафіксована дата утворення першого поселення на Білокуракинщині – 1700, а нижче - життєві і духовно-етичні принципи жителів цього краю, їх девіз: “Воля. Праця. Добро.”
Внизу великий щит прикрашений двома дубовими гілками з листям і коричневими жолудями, які розташовані симетрично з обох боків. Листя дуба і їх плоди символізують силу духу, мужність і відвагу жителів цього краю, їх богатирське здоров'я, довголіття, нескореність і вірність своїй землі, готовність в годину лихоліття стати надійним бастіоном на порубіжжя України.
Герб Білокуракинського району в нижній частині великого щита прикрашають запашний хліб на вишитому українському рушнику з сільницею - знак гостинності, щедрості і відвертості душі жителів цього краю. Запашні грона червоної калини біля святого хліба - не тільки образ милої серцю кожного з нас України, а і приналежність до неї всіх 15 територіальних громад Білокуракинського району. Саме вони і символізують нерозривну єдність сільських і селищних рад зі своїми громадянами і всією Україною.

||
|